Tanıtım

 

     Kangal Meslek Yüksekokulu’nun misyonu, Türk Eğitim Sisteminin doğal büyüme alanının iki yıllık Meslek Yüksekokulları olduğu gerçeğine uygun olarak teknolojik ve toplumsal ihtiyaçları göz önünde bulunduran çağdaş bir eğitim-öğretim uygulamak ve öğrencilerimizi sektörün ihtiyaçlarına göre yönlendirerek mezuniyet sonrası aranan eleman niteliklerini oluşturmaktır.

    Kangal Meslek Yüksekokulu, tüm öğrencilerini çağın ve eleman yetiştirdiği sektörlerin ihtiyaçlarına göre yönlendirerek, akademik disiplinlerin uygulama ve mesleki boyutlarına öncelik veren ders programları ile “Eğitimde İşbaşı” anlayışına uygun olarak profesyonel hayata hazırlamaktadır.

 

 YÜKSEKOKULUMUZUN FİZİKSEL OLANAKLARI

Yüksekokulumuz, Kangal ilçe merkezinde bulunmaktadır.Yüksekokul kampüsü içerisinde 3 katlı okul binası, yemekhane, kantin, çamaşırhane, atölye ve laboratuar binaları vardır. Yüksekokul binasında, 10 adet derslik, 2 bilgisayar laboratuarı, 1 elektrik ölçme laboratuarı, 1 görsel derslik ve kantin bulunmaktadır.

BARINMA İMKANLARI

Öğrencilerimiz Kangal ilçe merkezinde ev kiralayabildikleri gibi, okulumuz yurdunda ve özel yurtlarda, otel ya da  pansiyonlarda   barınma  imkanlarına sahiplerdir.

 Öğrencilerimizin Yararlanabildikleri Kültürel, Sosyal ve Sportif Olanaklar

Yüksekokul bünyesinde verilen teorik ve pratik eğitimin yanı sıra, Kangal’da bulunan Termik Santrale, Sivas’ta bulunan sanayi kuruluşlarına, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Sivas Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan laboratuarlara teknik geziler yapılmakta ve bu tesislerde staj, uygulama v.b. çalışmalar yapılmaktadır.

  

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Üniversitesi Kangal Kampüsü
Kangal Meslek Yüksekokulu 58900 Kangal / SİVAS
Telefon: 0 346 457 3113
Belgegeçer: 0 346 457 3112